خبرهای مهم

 

 

 

 

هفته سی و سوم لیگ دسته اول فوتبال ایران برگزار شد و شاهین شهرداری بوشهر با پیروزی مقابل میزبان تهرانی راهی لیگ برتر فوتبال ایران شد.

 ورزشگاه قوامین شهرک اکباتان تهران در روز که بعد از سالها انبوهی جمعیت را در خود جای داده بود میزبان بیش از ۱۵۰۰ تماشاگر بوشهری بود تا  بوشهری ها برای سومین بار موفق به صعود به لیگ برتر شوند.

در این بازی شاهین با حمایت هوادارانش بازی را هجومی آغاز کرد و در همان نیمه اول می توانست کار را تمام کند اما توپها به گل تبدیل نشد.

در نیمه دوم پاس عالی  بهمن سالاری محمد محبی رسید تا جوان اول این روزهای فوتبال بوشهر بعد از دریبل دروازبان حریف دروازه سرخپوشان را باز کند. این گل تاریخی بنام محمد محبی ثبت شد تا شاهین شهرداری با گل او راهی لیگ برتر شود.

 

 
🔻به گزارش روابط عمومی باشگاه شاهین شهرداری بوشهر ، با اعلام کانون هواداران و با مساعدت مدیریت باشگاه ، مقدمات اعزام هواداران تیم شاهین شهرداری بوشهر به رفسنجان جهت حمایت از تیم شاهین شهرداری بوشهر در دیدار با تیم مس رفسنجان فراهم شده است.
 
🔻در همین راستا هواداران علاقمند به عزیمت به رفسنجان می توانند جهت ثبت نام با شماره همراه ۰۹۱۷۹۷۰۴۲۸۹ (آقای جمشید پولادی) تماس حاصل نمایند.
 
🔻دیدار تیمهای مس رفسنجان و شاهین شهرداری بوشهر روز چهارشنبه ۲۱ فروردین راس ساعت ۱۶:۴۵ در  ورزشگاه شهدای رفسنجان برگزار خواهد شد.

 

سازمان لیگ فوتبال ایران با درخواست عبدالله ویسی برای تغییر تاریخ بازی تیم فوتبال شاهین شهرداری  بوشهر در لیگ دسته اول مخالفت کرد.
 
➖ حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران امروز یکشنبه در سازمان لیگ جلسه‌ای ویژه با حضور اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی و مرتضیتورک رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برگزار کرد. در این نشست محمدرضا کشوری فرد دبیر سازمان لیگ، سعید فتاحی مدیر مسابقات سازمان لیگ، فریبرز محمودزاده مسئول لیگ دسته اول، مهرداد شفیعی مسئول لیگ دسته دوم نیز حضور داشتند.
 
➖تورک در پایان این نشست در مورد اظهارات عبدالله ویسی مبنی بر اینکه خواستار تغییر زمان بازی‌ها در لیگ یک شده بود، گفت: در این جلسه تأکید شد تمامی مسابقات طبق برنامه و زمان جدول اعلام شده در تمامی لیگ‌ها برگزار خواهد شد و هیچ‌گونه تغییری در بازی‌ها صورت نمی‌گیرد. تیم‌ها اطمینان خاطر داشته باشند همانطور که در گذشته با موارد شائبه‌برانگیز برخورد شده است در این فصل نیز چنین رفتاری انجام خواهد شد همانطور که در لیگ دسته دوم از طریق مراجع قضائی برخوردهای قانونی و قاطع با برخی رفتارهای شائبه‌برانگیز صورت گرفت .

همت قابل تحسین همتی برای باشگاه شاهین

هستند و بسیارند انسان هایی که دارای ادب ، معرفت ، صداقت ، عشق و وفاداری فراوانی بوده و به نوعی نماد تعصب یک باشگاه محسوب شوند ولی هیچوقت نخواسته باشند که تلاش ، زحمات و خدماتی که انجام داده اند رسانه ای گردد و یا منت گذاری نمایند .

از آن بد نام آن شهزاده پرویز
که بودی در سخن گفتن شکربیز

تیپ شهزاده ای و برخورد رسمی پرویز فوتبال بوشهر و باشگاه شاهین وقتی زیباتر شد که لب به سخن گفتن گشود و در شیوایی گفتار چنان شیرین و جذاب شکربیزی نمود که همه در سکوت مطلق چشم ها را به دهان وی خیره کرده بودند و گوش ها را سیخ نمودند تا به مانند نامش از پیروزی های فوتبالی و مدیریتی این چهره فعال و موفق قدیمی اما برای بسیاری ناشناخته ، بشنوند و بدانند چه افرادی در فوتبال و باشگاه شاهین خدمت کرده اند و چقدر هم بی ادعا بوده اند.

در شب دیدار با پرویز همتی، تعریف میکرد که در سال ١٣٣٧ فوتبالم را آغاز و در سال ١٣۴۴ هم به پایان رساندم و مدتی هم مدیریت باشگاه شاهین بعهده داشتم .از وی خیلی خاطرات جذاب شنیدیم و چقدر هم زیبا و بامنش از بزرگانی همچون زنده یادان جواد گرانبها ، افشار ، هوشنگ ثابت ، عبدالمحمد زنگویی ، محسن طیاری ، احمد تورانی ، حسن جمالی ، خضر درفشان ، غلام بوالخیری ، ماشاالله نسترن و دیگر بزرگانی همچون غلام ( عبدالحسین ) خواجه ئیان ، نیکجو و ناصر لطفی یاد کرد و قشنگی ورزش و فوتبال را از وجود افرادی میدانست که واقعا اخلاص داشتند.

از زمین نابسامان و سنگلاخی آن زمان و بخصوص زمین گمرک در بهمنی ، کشاندن بچه های مدرسه اُخوت به تیم خلیج ( شاهین ) ، لغو پرونده شاهین و عدم موافقت با نام شهباز و بهانه گرایی از اینکه شهباز هم بال دارد و در نهایت موافقت با نام تابان به جای شاهین و تایید این نام توسط عبدالمحمد پوربهی تعریف کرد و میگفت : “با لباس نیرومند هم برای شاهین بازی کردیم که کیهان ورزشی تیتر زد ؛ شاهین در لباس نیرمند ! ” همچنین با نسترن ، بوالخیری و خواجه ئیان برای شاهین برازجان هم بازی کردیم.

همتی ، که مسئول حسابداری ، مدیر داخلی تابان و مدیر شاهین بوده ، میگفت : “خرج و هزینه های باشگاه را با دو تا فوتبالدستی که از آقای معتمد گرفته بودم و یک میز پینگ پنگ تامین میکردم و رشته های رینگ بوکس ، والیبال و کشتی هم در باشگاه داشتیم . البته هرماه ١۵٠ تومان هم تربیت بدنی به ما کمک میکرد . ضمن اینکه بازیکنان هم بدون هیچ چشمداشتی و با عشق بازی میکردند و تعصب مثال زدنی داشتند”.

در پایان نیز به پاس زحمات بیدریغ پرویزخان همتی ، لوح تقدیری توسط ایرج روشن و از طرف کانون پیشکسوتان شاهین به وی تقدیم گردید.